Jaką zszywarkę do plastiku do swojego warsztatu wybrać?


Wiele osób lubi majsterkowanie. W końcu jest to świetne hobby, ale także może być to dobry pomysł na biznes. Na pewno nie należy zapominać o tym, że warsztat musi być właściwie wyposażony. Nie może w nim zabraknąć zszywarek. Jaki model wybrać i czym kierować się przy wyborze.

Zszywarki do plastiku – co warto wiedzieć?

Zszywarki do plastiku są niewątpliwie bardzo ważnymi urządzeniami, które przyspieszają wiele prac. Stosuje się je do złapania powierzchni, a także jej wyrównania czy wypoziomowania. Potem można już prowadzić dalsze prace spawalnicze, czy po prostu kleić powierzchnię. Używają zszywarek nie tylko przyspieszycie naprawy, ale nie musicie również stosować taśm czy innych mocowań. Stosowanie zszywarek niejako zastępuje pomoc drugiej osoby. Zatem na pewno w Waszym warsztacie nie może zabraknąć takiego urządzenia. Jednak trzeba pamiętać, że urządzenie należy dobrać do rodzaju prac.

Nim dojdziemy do zszywarek pamiętajcie o…spawarce

Najtańsza na pewno jest spawarka typu 858 D+. Kosztuje niewiele, ale trzeba powiedzieć, że jest całkiem wydajna. Taki model możecie wykorzystać także jako zgrzewarkę podczas napraw plandek. Można powiedzieć, że to urządzenie, choć jest funkcjonalne, to jednak najlepsze będzie dla osób, które nie wykonują naprawdę dużej ilości napraw i majsterkują raczej hobbystycznie. Do większych prac lepiej sprawdzą się bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Można wybrać np. AT – 4000. Taki model sprawdzi się nawet przy grubych ściankach, choćby od zbiorników rolniczych. Jeżeli jednak raczej naprawiacie małe elementy i szukacie najbardziej precyzyjnych urządzeń, to polecamy Wam spawarkę AT 951. Dobrym wyborem jest także spawarka do plastiku, którą również można określić mianem niezwykle wydajnej. Oczywiście są jeszcze urządzenia bardziej zaawansowane technologicznie, ale mówi się, że dedykowane są one profesjonalistom. Jeżeli jednak zależy Wam na naprawdę dużej wydajności, to polecamy modele producenta Bosite. W tym przypadku wydajność szacuje się na poziomie 280 l/min. Dostępne są także bardziej mobilne urządzenia, a dokładnie Bosite-S. Naszym zdaniem dla majsterkowiczów jeszcze lepszym wyborem będzie spawarka AT-858 D+. To świetny produkt dla początkujących, ale i bardziej zaawansowanych. To model ekonomiczny, a przy tym całkiem wydajny. Doskonale sprawdzi się w przypadku napraw cienkich elementów, a więc możecie go użyć do zszycia plastikowych obudów ze sprzętów AGD czy RTV. Taka zszywarka nadaje się także do napraw sprzętów ogrodowych. Alternatywą dla niej jest model AT-852 D+. Jest ona nieco droższa, ale też można określić ją mianem bardziej nowoczesnej. Posiada pompę zasilającą, dzięki czemu zapewnia większe ciśnienie. Ją także można wykorzystać do napraw AGD czy RTV. Dodatkowo została wyposażona w wyświetlacz. Macie też możliwość sterowania wydmuchem czy temperaturą.

Zszywarka do plastiku – jaką wybrać?

Pamiętajcie, że zszywanie ma za zadanie utrzymanie danych elementów i dopiero potem można przejść do typowej naprawy. Dlatego też wybierając zszywarki do plastiku trzeba pamiętać, by wcześniej dobrać właściwe spawarki. W przypadku zszywarek do plastiku dobrym wyborem jest model SP-4. Nadaje się do łączenia elementów plastikowych, np. zderzaków, osłon, lusterek czy nawet lamp. Jej napięcie wynosi 220 V, z kolei moc to 30 W. Zapewnia też płynną regulację mocy. Możecie także postawić na zszywarkę do plastiku z lutownicy, która także jest niezwykle wydajna. Za niewielkie pieniądze, bo jej koszt wynosi ok. 200 zł można zyskać naprawdę dużą wydajność i przyspieszyć wiele prac spawalniczych.

Zszywarka – dlaczego warto wybrać dużą ilość zszywek?

Zszywarki powinny posiadać dużą ilość zszywek. Tylko w ten sposób można efektywnie wykonać wiele prac. Oczywiście trzeba pamiętać o wyborze właściwych zszywek i tutaj najbardziej optymalne są modele RS 16 i RS 18. Można nimi przytrzymać większość elementów naprawianych. Jeżeli jednak będziecie łączyć je pod kątem, wtedy należy postawić na zszywki RS 238 i RS 248. W przypadku elementów wyrwanych z mocowań najlepiej używać RS 08 i RS 128.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *